» Digitálna tlač » Brožúra so šitou väzbou: katalóg, zošit, časopis, návod

Brožúra so šitou väzbou: katalóg, zošit, časopis, návod

Vyrobíme vám brožúry presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme s ponukou, návrhom riešenia alebo na upresnenie informácií.
Brožúra so šitou väzbou: katalóg, zošit, časopis, návod

Brožúra so šitou väzbou: katalóg, zošit, časopis, návod


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Obálka
Farebnosť
Počet strán vrátane obálky
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Brožúry

Brožúra je tlačený dokument, ktorý sa obvykle skladá z jedného alebo viacerých listov papiera a je zložený do menšieho formátu. Brožúry sa používajú na propagáciu produktov alebo služieb, na informovanie verejnosti o rôznych témach, ako sú napríklad turistické atrakcie, historické udalosti a podobne.

Brožúry sa využívajú v mnohých odvetviach a oblastiach, napríklad v reklame, marketingu, turistike, vzdelávaní, politike, vede, umení a ďalších. Brožúry môžu byť tlačené v malom počte pre špeciálne akcie alebo vysokom náklade pre rozsiahlu distribúciu. Vzhľad a obsah brožúry sú veľmi dôležité pre to, aby bola úspešná v komunikácii svojho posolstva a aby prilákala pozornosť cieľového publika.

Brožúry je možné tlačiť na veľmi široké spektrum papierov, či už sa jedná o klasické kriedové lesklé a matné papiere alebo ofsetové papiere.

Brožúry u nás môžete tlačiť aj v malom náklade a kedykoľvek doobjednať dotlač.

Šitá väzba V1

Väzba V1 je označenie používané na knižnú väzbu s mäkkými doskami. Tento typ väzby je obvykle pružný a ohybný, čo umožňuje ľahké otváranie a prelistovanie výtlačku. Väzba je tvorená preloženými listami vloženými do seba a zošitými obvykle drôtenými skobkami. Z dôvodu skladania dvojlistov do seba musí mať výsledný výrobok počet strán deliteľný štyrmi.

Väzba V1 sa často používa pre publikácie s menším nákladom, ako sú brožúry, noviny, časopisy a niektoré druhy kníh, napríklad beletrie, učebnice, sprievodcovia a podobne. Tento typ väzby umožňuje rýchlejšiu a lacnejšiu výrobu a distribúciu tlačeného materiálu s menším počtom strán alebo menším nákladom ako tvrdé a lepené väzby.

Väzba V1 má technické obmedzenia v celkovom počte listov. Podľa hrúbky použitého papiera sa maximálny rozsah brožúry s väzbou V1 pohybuje od 40 do 60 strán.

Formáty brožúr

Brožúry vám zhotovíme v štandardných formátoch aj v ľubovoľných atypických veľkostiach.

Obálka a povrchová úprava brožúr

Chceli by ste mať hodnotne pôsobiace brožúry, ktoré zaujmú na prvý pohľad? Odporúčame vyrobiť obálku brožúry zo silnejšieho papiera ako jej obsah, prípadne obálku opatriť povrchovou úpravou použitím lesklej alebo matnej laminácie alebo laku.

Používané materiály

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Kriedový papier

Hladený papier natieraný pri výrobe ďalšími vrstvami sa označuje ako kriedový papier. Býva hladší a jemnejší ako nenatieraný ofsetový papier a hodí sa pre reprezentatívnejšiu tlač. Farby na tomto papieri pôsobia živšie a pestrejšie. Bežne sa používa na tlač letákov, kalendárov alebo katalógov.

Kriedový papier je bežne dostupný v gramážach 90 až 350 g/m2 v matnom alebo lesklom prevedení. Typ povrchovej úpravy má vplyv nielen na vzhľad papiera, ale aj na podanie farieb pri tlači.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.