» Digitálna tlač » Blok s krúžkovou väzbou, lepený blok

Blok s krúžkovou väzbou, lepený blok

Vyrobíme vám bloky presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme s ponukou, návrhom riešenia alebo na upresnenie informácií.
Blok s krúžkovou väzbou, lepený blok

Blok s krúžkovou väzbou, lepený blok


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Obálka
Väzba
Farebnosť
Počet listov
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Bloky

Papierové bloky sú ideálne na písanie poznámok alebo kreslenie. Papierové bloky sú tiež často využívané ako darček zákazníkom alebo ako súčasť reklamných balíčkov.

Papierové bloky sú vhodné aj pre deti všetkých vekových kategórií. Kreslenie a maľovanie na papier umožňuje deťom rozvíjať svoju jemnú motoriku, kreativitu, fantáziu aj schopnosť koncentrácie a trpezlivosti.

Väzby blokov

Bloky určené na opakované otváranie a zatváranie sa vyrábajú v prevedení s krúžkovou väzbou. Lepený blok je vhodný na odtrhávanie listov so zápiskami. Opakované otváranie a zatváranie lepených blokov by malo za následok ich rozpadnutie.

Formáty blokov

Bloky vám zhotovíme v štandardných formátoch aj v rôznych atypických veľkostiach.

Povrchová úprava a zušľachtenie blokov

Pre exkluzívny vzhľad je možné opatriť titulnú stranu blokov lamináciou, celoplošným alebo parciálnym lakom, 3D lakom alebo razbou.

Používané materiály

Bloky určené na písanie a kreslenie sa vyrábajú z ofsetového papiera. Titulná strana blokov s krúžkovou väzbou sa spravidla vyrába zo silnejšieho kriedového papiera. Titulná strana lepených blokov býva najčastejšie z rovnakého materiálu ako ďalšie listy, pretože dôjde k jej odtrhnutiu hneď pri prvom použití. Zadná strana oboch typov blokov býva zhotovená zo silnejšieho materiálu.

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Kriedový papier

Hladený papier natieraný pri výrobe ďalšími vrstvami sa označuje ako kriedový papier. Býva hladší a jemnejší ako nenatieraný ofsetový papier a hodí sa pre reprezentatívnejšiu tlač. Farby na tomto papieri pôsobia živšie a pestrejšie. Bežne sa používa na tlač letákov, kalendárov alebo katalógov.

Kriedový papier je bežne dostupný v gramážach 90 až 350 g/m2 v matnom alebo lesklom prevedení. Typ povrchovej úpravy má vplyv nielen na vzhľad papiera, ale aj na podanie farieb pri tlači.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.