» Digitálna tlač » Kartička

Kartička

Vyrobíme vám kartičky rôznych formátov presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme s ponukou, návrhom riešenia alebo na upresnenie informácií.
Kartička

Kartička


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Farebnosť
Skladanie
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Kartičky

Papierové kartičky môžu mať podobné reklamné účely ako letáky. Obvykle sú zhotovené v menšom formáte a na silnejšom papieri. Okrem reklamných účelov sa kartičky používajú napríklad na rôzne vernostné programy, zľavové poukazy, informačné kartičky, ako vstupenky alebo pozvánky.

Skladané kartičky

V prípade potreby vieme ponúknuť aj skladané kartičky s niekoľkými typmi skladov. Základnými typmi sú sklady na polovicu a sklady v tvare C a Z.

Povrchová úprava a zušľachtenie kartičiek

Chceli by ste mať hodnotne pôsobiace kartičky, ktoré zaujmú na prvý pohľad? Vyrobíme vám kartičky s lamináciou, s celoplošným alebo parciálnym lakom, s 3D lakom alebo razbou.

Ďalšie možné úpravy kartičiek

Kartičky môžete mať aj s oblými rohmi, s otvormi alebo s perforáciami.

Používané materiály

Na výrobu kartičiek sa používajú ofsetové, kriedové aj špeciálne štruktúrované papiere. Voľba materiálu záleží na prianí zákazníka a na požadovanom vizuálnom dojme.

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Kriedový papier

Hladený papier natieraný pri výrobe ďalšími vrstvami sa označuje ako kriedový papier. Býva hladší a jemnejší ako nenatieraný ofsetový papier a hodí sa pre reprezentatívnejšiu tlač. Farby na tomto papieri pôsobia živšie a pestrejšie. Bežne sa používa na tlač letákov, kalendárov alebo katalógov.

Kriedový papier je bežne dostupný v gramážach 90 až 350 g/m2 v matnom alebo lesklom prevedení. Typ povrchovej úpravy má vplyv nielen na vzhľad papiera, ale aj na podanie farieb pri tlači.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.