» Digitálna tlač » Leták

Leták

Vyrobíme vám letáky presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme s ponukou, návrhom riešenia alebo na upresnenie informácií.
Leták

Leták


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Farebnosť
Skladanie
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Letáky

Reklamné letáky sú jedným z tradičných nástrojov marketingovej komunikácie, ktoré slúžia na propagáciu produktov, služieb alebo akcií. Ide o tlačené materiály, ktoré sú väčšinou rozdávané alebo rozosielané zadarmo potenciálnym zákazníkom.

Reklamné letáky bývajú obvykle farebné a plné obrázkov, ktoré majú pritiahnuť pozornosť a zaujať zákazníka. Obsahujú informácie o výrobkoch alebo službách, popisy akčných ponúk a zľavových akcií, kontaktné údaje av prípade potreby aj mapy alebo návody, ako nájsť predajňu alebo miesto, kde je možné službu využiť.

Reklamné letáky sú stále populárny spôsob propagácie, hoci sa v poslednej dobe niektoré firmy presúvajú na digitálnu reklamu, ako sú reklamné bannery na internete, reklamné e-maily a sociálne médiá.

Letáky je možné tlačiť na veľmi široké spektrum papierov, či už sa jedná o klasické kriedové lesklé a matné papiere alebo ofsetové papiere. Tlač letákov môžeme realizovať aj na najrôznejšie špeciálne štruktúrované papiere aj syntetické materiály.

Letáky u nás môžete tlačiť v i malom náklade a kedykoľvek doobjednať dotlač.

Formáty letákov

Letáky vám zhotovíme v štandardných formátoch aj v ľubovoľných atypických veľkostiach.

Skladané letáky

V prípade potreby vieme ponúknuť aj skladané letáky s niekoľkými typmi skladov. Základnými typmi sú sklady na polovicu, sklady do harmoniky a sklady v tvare C a Z. Ďalej je možné ponúknuť príbalové letáky s väčším počtom skladov.

Povrchová úprava a zušľachtenie letákov

Chceli by ste mať hodnotne pôsobiace letáky, ktoré zaujmú na prvý pohľad? Vyrobíme vám letáky s lamináciou, s celoplošným alebo parciálnym lakom, s 3D lakom alebo razbou.

Ďalšie možné úpravy letákov

Letáky môžete mať aj s oblými rohmi, s otvormi alebo s perforáciami.

Používané materiály

Letáky sa najčastejšie vyrábajú z kriedového papiera.

Kriedový papier

Hladený papier natieraný pri výrobe ďalšími vrstvami sa označuje ako kriedový papier. Býva hladší a jemnejší ako nenatieraný ofsetový papier a hodí sa pre reprezentatívnejšiu tlač. Farby na tomto papieri pôsobia živšie a pestrejšie. Bežne sa používa na tlač letákov, kalendárov alebo katalógov.

Kriedový papier je bežne dostupný v gramážach 90 až 350 g/m2 v matnom alebo lesklom prevedení. Typ povrchovej úpravy má vplyv nielen na vzhľad papiera, ale aj na podanie farieb pri tlači.

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.