» Digitálna tlač » Hlavičkový papier

Hlavičkový papier

Vyrobíme vám hlavičkové papiere presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme.

Tieto výrobky tu síce nejde objednať online, ale dostanete od nás osobný prístup pri príprave zákazky. Prejdeme spoločne vaše požiadavky a nastavíme vlastnosti produktu, nech dostanete presne to, čo očakávate.
Hlavičkový papier
Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Farebnosť
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Hlavičkový papier

Hlavičkový papier zaistí, že odosielateľ je pre príjemcu ľahko identifikovateľný a že korešpondencia je považovaná za oficiálnu a dôveryhodnú. Obvykle sa používa na korešpondenciu ako sú listy, cenové ponuky a ďalšie dokumenty.

Najčastejšie je hlavičkový papier farebne predtlačený údajmi, ktoré spoločnosť alebo organizáciu identifikujú: logo, názov, adresa kontaktné údaje atď. Väčšina organizácií používa svoj vlastný dizajn, ktorý zodpovedá ich vizuálnej identite. Na hlavičkový papier sa potrebné oznámenie prevažne dotláča už len čiernou farbou a tým sa znižujú náklady na farebnú tlač.

Používané materiály

Na výrobu hlavičkových papierov sa používa najčastejšie ofsetový papier.

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.