» Digitálna tlač » Katalóg s lepenou väzbou, lepená kniha

Katalóg s lepenou väzbou, lepená kniha

Vyrobíme vám lepené katalógy presne podľa vašich potrieb v krátkych dodacích lehotách! Vyberte alebo doplňte potrebné údaje, čo najskôr sa vám ozveme s ponukou, návrhom riešenia alebo na upresnenie informácií.
Katalóg s lepenou väzbou, lepená kniha

Katalóg s lepenou väzbou, lepená kniha


Cena bez DPH za 1 kspošleme vám ponuku Nápověda
Formát
Materiál
Obálka
Farebnosť
Počet strán vrátane obálky
Počet motívov tlače Nápověda
Poznámka
Bude sa tlačiť viac variant
rovnakého výrobku? Uveďte počet
variantov a do dopytovaného množstva
vyplňte celkové množstvo.
Na tento produkt vám spracujeme cenovú ponuku. Špecifikujte
prosím potrebné parametre a množstvo a odošlite požiadavku.
Dopytovať:
Množstvo 1:  ks
Množstvo 2:  ks
Množstvo 3:  ks


Katalógy a publikácie s lepenou väzbou

Použitie lepenej väzby V2 je ideálne na výrobu mnohých druhov publikácií, ako sú napríklad spravodajcov, katalógy, ročenky, knihy a ďalšie. Tento typ väzby umožňuje vytvárať publikácie s dostatočnou kvalitou, zatiaľ čo zostávajú cenovo dostupné.

Katalógy s lepenou väzbou sú často používané v marketingových kampaniach a na prezentáciu produktov a služieb. Tieto katalógy sú obvykle tlačené na kvalitnom papieri a môžu obsahovať fotografie produktov, popisy aj ceny.

Tieto produkty u nás môžete tlačiť aj v malom náklade a kedykoľvek doobjednať dotlač.

Lepená väzba V2

Vo väzbe sú jednotlivé listy skladané na seba a sú zlepené špeciálnym lepidlom. Takto zlepené listy sú prekryté mäkkou obálkou. Väzba umožňuje tvoriť publikácie s väčším počtom strán ako väzba V1. Bežné sú šírky chrbta od 5 do 50 mm. Väzba má technické obmedzenia v pevnosti, kedy pri použití silnejšieho kriedového papiera môže pri častejšom používaní výtlačku dochádzať k jeho rozpadaniu. Tiež sa môžete stretnúť s nemožnosťou blok plne roztvoriť.

Publikácie s lepenou väzbou sú však cenovo dostupnejšie ako knižné väzby šité niťou alebo väzby s tvrdými doskami a poskytujú dobrú kvalitu v pomere k nákladom na zhotovenie.

Formáty

Katalógy aj ďalšie lepené publikácie vám zhotovíme v štandardných formátoch aj v atypických veľkostiach.

Obálka a povrchová úprava

Chceli by ste mať hodnotne pôsobiace katalógy alebo publikácie, ktoré zaujmú na prvý pohľad? Odporúčame vyrobiť obálku zo silnejšieho papiera ako obsah, prípadne obálku opatriť povrchovou úpravou použitím lesklej alebo matnej laminácie alebo laku.

Používané materiály

Ofsetový papier

Ofsetové papiere sa všeobecne označujú ako bezdrevné nenatierané papiere. V skutočnosti papiere drevo obsahujú, ale cesta od dreva cez buničinu až k papieru je odlišná od drevitých papierov. Ofsetové papiere majú od pohľadu viditeľnú štruktúru. Farby sa do nich „vpíjajú“ a preto sa na ne tiež dobre píše ručne. Tlač však nepôsobí tak jasne a kontrastne ako na kriedových papieroch.

Nenatierané papiere sú vhodné pre listové a hlavičkové papiere, formuláre, školské zošity aj učebnice, omaľovánky, bloky alebo katalógy a publikácie, ktoré majú pôsobiť prírodnejšie.

V gramáži 80 g/m2 nájdete podobný papier vo svojej pracovnej alebo domácej tlačiarni.

Kriedový papier

Hladený papier natieraný pri výrobe ďalšími vrstvami sa označuje ako kriedový papier. Býva hladší a jemnejší ako nenatieraný ofsetový papier a hodí sa pre reprezentatívnejšiu tlač. Farby na tomto papieri pôsobia živšie a pestrejšie. Bežne sa používa na tlač letákov, kalendárov alebo katalógov.

Kriedový papier je bežne dostupný v gramážach 90 až 350 g/m2 v matnom alebo lesklom prevedení. Typ povrchovej úpravy má vplyv nielen na vzhľad papiera, ale aj na podanie farieb pri tlači.

Čo je gramáž papiera?

Gramáž papiera uvádza jeho plošnú hmotnosť v gramoch na meter štvorcový. Čím ťažší je papier, tým je väčšia aj jeho hrúbka. Prenesene sa teda gramážou vyjadruje hrúbka papiera.


© Copyright 2008-2024 MARTÍNEK CZ s.r.o.